Сайт працює в тестовому режимі
Всі тенденції та мода проходять, а цегла та камінь залишаться назавжди!
Інтерв'ю з директором Сторчаком Сергієм Валерійовичем
Що на вашу думку найкраще мотивує працівників?

- На сьогодні – це стабільна робота та хороша заробітна плата. Бо нині, на жаль, рівень життя не є високим у нашому регіоні, тож люди цінують робочі місця, а ми в свою чергу, цінуємо їх. Є люди, які працюють в нашій команді 6 - 8 років, а 25% всієї команди взагалі працюють із самого початку діяльності ЗБК.

Розкажіть про подальші плани розвитку підприємства?

- Кожного року ми збільшуємо продуктивність. На заводі у нас є дві печі, що дає можливість працювати та розвиватися швидкими темпами. Нещодавно проведено модернізацію сушарки, що взагалі надасть змогу виготовляти ще більше продукції, зберігаючи якість. Також у перспективі є проєкт по виробництву черепиці, який ми плануємо втілити згодом. Це пов'язано з тенденцією та популяризацією натуральних матеріалів. Дивлячись на такі країни як Греція, Італія, Іспанія, Хорватія, а також країни Скандинавії, можемо спостерігати тенденцію покрівлі саме з натуральної черепиці, а не металу. До нас також поступово приходить така течія, тому через кілька років ми почнемо нове виробництво й потужність заводу дозволить втілити цю ідею.

Які процеси були найважче будувати у компанії?

- Відпрацювання технологічних параметрів й налаштування кадрової політики – це було найважчим. Насправді керамічне виробництво є досить складним. Щоб отримати кінцеву продукцію, починаючи від закладки глини, перероблення, подрібнення, проходить приблизно три тижні. А складність кадрової політики полягає у тому, щоб згуртувати працівників та виробити розуміння колективної відповідальності. Тобто, від вкладу кожного з працівників залежатиме кінцевий результат, і всі це мають розуміти. Щоб зробити цеглу, потрібно участь усіх 4-х змін та гірничої дільниці, яка робить заготівлю. Тому звичайно, це колективна відповідальність за продукт, яка є основним пріоритетом в побудові грамотної кадрової політики. Налагодження таких внутрішніх процесів справді потребує багато часу та зусиль.

Чи важко бути керівником великої компанії?

- На керівних посадах зазвичай є велика відповідальність, ти працюєш з людьми й до комунікації завжди потрібно підходити індивідуально. Перш за все, керівник повинен правильно налаштовувати колектив на роботу та співпрацю. Важливим аспектом є також емоційний стан будь-якого працівника, це завжди відбивається на ефективності роботи, тому ми намагаємося спрямувати нашу співпрацю у комфортний для всіх напрям та підтримувати здорову атмосферу у колективі.

Чи пам'ятаєте ви свій перший день на роботі?

- Коли я прийшов на керівну посаду у мене вже був подібний досвід у цій сфері, обладнання та технічні моменти були для мене не новинкою. Перш за все, важливо було налаштувати хороші відносини у колективі.

Чи є у вас правила, які допомагають підтримувати дружню атмосферу в колективі?

- Усі працівники мають великий стаж роботи, тому ми завжди ставили перед собою завдання поступово вводити певні правила.

Культура виробництва на нашому заводі майже такі як на авіаційному заводі, у нас ретельно підібрані кадри, попри те, що ми цегельний завод. Людина, яка приходить до нас на посаду одразу має мати розуміння того, що обладнання на нашому заводі є дуже цінним та дорогим, тому уважність та відповідальність - це основна установка та пункт при відборі працівників.

Друге правило: підбивання підсумків роботи кожного працівника.
Ми стараємось оцінювати довготривалу роботу, тобто, чим довший проміжок часу працівник пропрацює на підприємстві, тим більше у нього заробітна плата та премія, так звана "вислуга років" - це хороший метод ведення кадрової політики та заохочення, робимо ми це для того, щоб люди мали бажання залишатися та працювати ефективніше.

Які якості людей вам важливі для роботи?

- По-перше - це відповідальність. Тобто, людина має чітко виконувати технологічні завдання, підтримувати параметри процесів та нести відповідальність за свої дії. А також мати чесність та позитивний настрій.

Якби вас попросили розповісти про ЗБК, щоб ви сказали?

- Сьогодні виробництво стінової кераміки є престижною діяльністю. Люди, які є віддаленими від технології виробництва насправді не розуміють масштабів та високої технологічності всього процесу. Часто вони кардинально змінюють свою думку після того, як приходять на завод і бачать велич потужного виробництва.

Час від часу на ЗБК приходять з екскурсіями. Діти зі шкіл часто розповідають про те, ким хочуть стати у майбутньому. Після екскурсії багато з них перебувають під враженням, бажають стати операторами. Це найкращий показник того, що ми рухаємось у правильному напрямку!

Всі тенденції та мода проходять, а цегла та камінь залишаться назавжди!